11 Nisan 2012 Çarşamba

Viyana'da Alışveriş / Shopping in Vienna

Neubaugasse, Viyana'nın Galatası gibi. Birçok butik ve ilginç mağaza mevcut bu bölgede. Görülmeye değer sokakları ise Burggasse, Lindengasse, Kirchengasse ve Neubaugasse. Genel anlamda Viyana'da vitrinler çok enteresan, tam olarak mağazada neler satıldığını anlamayacağınız şekilde dizayn edilmiş olabiliyorlar.

Neubaugasse is the area like Galata in Istanbul and there are lots of boutiques and stores that sell interesting goods. The streets that are worth to see are Burggasse, Lindengasse, Kirchengasse and Neubaugasse. The windows of the stores are so odd that you cannot understand what is sold in those stores.

Sax&Co Neubaugasse 34 numarada yeralıyor ve ilginç kağıt ürünleri satılıyor, içeri girer girmez Alice Harikalar Diyarında tarzı bir mekanda gibi hissediyorsunuz kendinizi.

Sax&Co (Neubaugasse 34) is very cute store, which sell very interesting stationary goods. You can feel yourself in Alice in Wonderland.
Kağıt ürünleri Viyana'da pahalı ama acayip tatlı şeyler satılıyor, kırtasiye ürünlerine ilgi duyanlar için super mağazalar mevcut.

Paper goods are expensive in Vienna, however there are many cute and interesting things sold in stores.
Çeşit çeşit peçete ve kağıt poşetleri almamak için kendimi zor tuttum.Çeşit çeşit şapka için Collins Hute (Opernpassage)
Collins Hute (Opernpassage) for several hats
Müzik severler için özellikle davulcular bu mağazayı gezmeli. Drum House Kirchengasse 33.

The ones who like music and interested in drums should visit Drum House at Kirchengasse 33.


Le Shop Kirchengasse 40Kumaştan yapılma takılar için, Schmucladen Kirchengasse 40/1 
For jewelery with cotton, Schmucladen Kirchengasse 40/1Birçok tasarımcının tasarımlarının satıldığı butik için At First Sight (Kirchengasse 24/5)
For designer clothes, At First Sight (Kirchengasse 24/5)

3 yorum:

 1. Benimde hayatımda gördüğüm en güzel h&m mağazası Viyana'daydı. İstiklal cad. gibi olan alışveriş caddesinde çok eski bir bina ve tamamen tahta kapısı falan olan nostaljik h&m di ve de çikolatacıları atlamamak lazım :)

  YanıtlaSil
 2. çokk güzell karelerrr blogunda çok güzell izleycnm bnde beklerm blogumaa:)

  http://fashionbykitty.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 3. Rainbow Gatherer, evet H&M magazası cok buyuk ve de cesit cok fazla. Bu sebeple ben de cok sevdim.

  Fashion by kitty, guzel yorumun icin cok tesekkurler, blogunu ziyaret edecegim.

  YanıtlaSil