13 Mayıs 2012 Pazar

Viyana'nın Şirin Şarap Kasabası Grinzing

Grinzing, Viyana'ya gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri. O kadar şirin bir kasaba ki, fotograflarla aktarmaya çalışacağım. Vadilere yayılan üzüm bağları harika. Yeme içme mekanları çok ciciler, her birine girmek istiyorsunuz. Viyana'nın şehir merkezinden U4 metro hattı ile Heiligenstadt a gidip oradan 38A numaralı otobüs ile Leopoldsberg veya Kahlenberg'e gideceksiniz ve Grinzing'e geldiğinizde otobüsten ineceksiniz.

Grinzing is a cute wine yard village in Vienna that you should go to and taste the different types of wines. There are lots of cafes and restaurants in Grinzing and they are so cute. How to go to Grinzing from city center? Take U4 metro to Heiligenstadt and then take 38A auto bus to Leopoldsberg or Kahlenberg. It is very easy to go to Grinzing and it takes approx. 30 minutes from City Center.


Bizim yemek yemek ve şarap içmek için seçimimiz Zum Martin Sepp oldu. Çok cici bir bahçesi var ki oturmaya doyamıyorsunuz.

We chose Zum Martin Sepp to eat something and drink wine. It has a lovely garden that you do not want to leave from there.Hayatımda bu kadar tirbuşonu birarada görmemiştim, o kadar ilginç tirbuşonlar vardı ki.

I have not seen lots of wine bottle opener together before, there were several different types.
4 yorum:

 1. Elinize sağlık. Resimler harika. Grinzing ile ilgili yazmaya çalışıyorum tesadüfen sitenizi buldum. İzninizle bazı resimleri kullanmak isterim. Teşekkürler...
  http://skaravelioglu.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler güzel yorum için. Kaynak göstermek şartıyla tabiiki fotoğraflarımı kullanabilirsiniz :)

   Sil
 2. Merhaba,
  Yakın zamanda Viyana'ya gitmeyi planlıyoruz. Anlattığınız kasaba ilgimi çekti. Viyana'dan metro'yua binip de sonradan otobüse biniliyor ya, yol ne kadar sürüyor acaba, yanımızda 3 yaşımızda bir çocuğumuz olacağı için gidiş süresini merak ettim. Günü birlik gidilip gelinecek bir yer anladığım kadarıyla.
  Biz 3 günlüğüne gidiyoruz. 1 günü buraya ayırsak mı sizce, yoksa siz bana başka bir yer mi tavsiye edersiniz :)

  Teşekkürler..
  fatos_101@hotmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, Grinzing'e yaklaşık 1 saatte varıyor olursunuz. Ben çok şirin buldum o kasabayı, dolayısıyla kesinlikle gitmenizi tavsiye ederim. Etrafın fotografını çekmeniz ve de şarap keyfi yapmanız toplamda yarım gününüzü alır,

   Sil