23 Temmuz 2012 Pazartesi

Symi Island - Part 5Simi Adasındaki kumsallardan bahsetmediğimi farkettim ve de son postu da kumsallarla ilgili yapmaya karar verdim. Simi'de merkeze yakın tek bir plaj var o da NOS Beach, doğal bir plaj değil. Sahibi ile bol bol sohbet ettik ve ne zorluklarla burayı yaptığını anlattı. Bu plaj kırılmış taşlar ile doldurulmuş.İlk gördüğümüzde bu ne yaa, Simi'deki plajlar hep böyle mi acaba diyerek söylendik ama sonra sürekli bu plaja geldik. Şehir merkezine yakın oluşu büyük avantaj, çünkü diğer plajlara ulaşmak çaba gerektiriyor.

I realized that I have not provided information about the beaches in Symi Island, so the last post is coming on beaches. NOS Beach is the one which is very close to city center, however it is not a natural beach. We talked with the owner of the beach and he told us how difficult making this beach was. Nos beach was made up small shingle.
entrance of NOS Beach

Nos Beach


Nos Beach teki en şaşırtıcı şeylerden biri duşun bedava olmayışıydı. Her duşa girdiğinizde 0,5 cent makineye atmanız gerekiyor. Parayı makineye atınca iki kişinin duş alabileceği kadar su akıyor. Geçen senelerde çok fazla su faturası gelince, buranın sahibinin aklına böyle bir düzenek kurmak gelmiş :) Ben malesef denize girdikten sonra duşsuz yapamayanlardanım, bu sebeple baya zengin ettik amcayı. Bu arada burada öğlen yemeklerinizi yiyebilirsiniz, frappenizi yudumlayarak keyif yapabilirsiniz. Restaurant ve cafe kısmı gayet başarılıydı.

It's very interesting that the shower of the beach was not free. When you put the machine 0,5 cent, it works and two people can have shower with it. You can have your lunch at the restaurant of the beach and you can drink frappe at the cafe side of the beach, I highly recommend.

NOS'tan sonra en yakında Pedi Plajı bulunuyor. Şehir merkezinden otobüse binerek ise Pedi Plajına ulaşabilirsiniz. Zaten diğer tüm plajlara sadece deniz yolu ile motorlarla ulaşılabiliyor. Her birine gidiş için farklı saatlerde kalkan motorlar var, Liman'da bu motorların saatlerini öğrenebilirsiniz.

After NOS beach, second beach is Pedi Beach, which is close to City Center. You can go to Pedi Bay by bus from the city center. The other beaches can be reached by sea-boats. You can learn the schedule of the boats to each beaches at Harbour.

Pedi Bay

Pedi is a small bay with a pebble beach

The restaurant at Pedi Beach

Bu restaurantta ogle yemegimizi yemiştik ve memnun kaldık, ilgili fotoğrafları bir önceki postta bulabilirsiniz.

We had a lunch at this restaurant and it was delicious, you can see the photos at my previous post.

Ben ve eşim kum plajları sevdiğimiz için bize en uygun olan plaj Agia Marina'yı denemeye karar verdik. Sabah sizi bırakan bot akşam dönüşte sizi tekrar geri götürüyor, zaten ödemeyi gidiş-dönüş olarak yapıyorsunuz. Yanlış hatırlamıyorsam bir kişi 9 EUR. Simi halkı bu plajı çok methediyor.. Diğer deniz yolu ile erişilen kumsallara gitmedik ama sanırım en güzeli burası. Su bildiğiniz turkuaz ve inanılmaz berrak. Plajın karşısında küçük bir ada var ve adada bir şapel bulunuyor. Adalar zaten genellikle böyle oluyor, her yerinden denize girebiliyorsunuz ve de inanılmaz temiz suyu.

I and my husband like sandy beaches, so we tried Agia Marina Beach. You can go to this beach by sea-boat, I think it was 9 EUR for each. It has a facility and the water is very clear. There is a small island across the beach and the island has a chapel.

Agia Marina Beach


small island and the chapel
 Facility at Agia Marina Beach


Tüm plajların detayları için aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz.

To learn the details of all beaches in Symi Island, please click the below link.

http://www.symivisitor.com/beaches.htm
2 yorum:

  1. Paylaşımlarınızı yakından takip ediyorum . Tatil fırsatı sitemizdeki fırsatlarımızı kaçırmak istemiyenler sitemizi ziyaret edebilirler .

    YanıtlaSil