11 Kasım 2010 Perşembe

Giyim Tarzı Yetmez Yaşam Tarzınızla Konuşulun

Stil sahibi kadınlardan tüyolar...
Sabah gazetesinden bir alıntı.

Missoni’nin kurucularının torunu MARGHERITA MISSONI


* Kadınların çoğunda gözlemlediğiniz en önemli hata edir? Çok fazla makyaj yapmak. Özellikle de fondöten bizi yaşlı gösteriyor.

* Stil konusunda uyguladığınız ilginç bir taktiğiniz var mı? Kusurlarınızı vurgulamak doğru bir hareket olabilir! Minyonsanız düz ayakkabı giymek gibi.


* Her kıyafeti iyi gösterecek parçalar nedir? İyi bir çift ayakkabı. Bir de bir kadının erkek kıyafetleri giymesi her zaman havalı ve şık görünür.


* Valiz hazırlama konusunda bize birkaç tüyo verebilir misiniz? Yanıma maksimum iki çift topuklu ayakkabı alırım ve bavulumda yer açmak için uçağa mutlaka uzun botlarımla binerim. Ayrıca her zaman aynı bavulu kullanırım. Böylece içine ne kadar eşya aldığını kestirebilirim.

* Bugüne kadar aldığınız en iyi ve en kötü güzellik tavsiyesi nedir? Küçükken annem beni kaşlarımı almamam konusunda ikna etmişti ve ona bu konuda ne kadar teşekkür etsem az. En kötü tavsiyeyse birinin kakül kestirmemi söylemesiydi.
* Neye 100 dolardan fazla para harcamazsınız? Düz beyaz bir tişörte.

* En çok nelere para harcarsınız?
Benzersiz şeylere. Antika mücevherler, vintage elbiseler ve paltolar, sanat eserleri ve seyahat ettiğim ülkelerden satın aldığım el işleri.Amerikalı moda tasarımcısı TORY BURCH 

* Dikkat çekmenin ilk kuralı nedir? Kişiliğinizi doğru ifade edebilmek.

* Sizce her kadının dolabında mutlaka ne bulunmalı? Tam üzerinize oturan bir jean. Onları süsleyebilir veya sade kullanabilirsiniz.

* Bu ara favori trendiniz nedir? Maskülen ve feminen arasındaki ayrımın bulanık olması. Erkeksi parçaları deri ceket, payet ve kelepçe bilezikle dişileştirebilirsiniz. Amerikalı oyuncu ve tasarımcı NICOLE RICHIE 
 * En çok neye para harcarsınız? Ayakkabılara ve iç çamaşırlarına fazla para harcamak beni rahatsız etmiyor. Arkadaşlarıma güzel hediyeler almak için de para harcarım.

* Stilinizin sırrı nedir?
Özgüven. Bir kadın kendi gibi giyinmediği zaman hemen anlaşılır.

* Bu aralar elinizden düşürmediğiniz bir teknolojik cihaz var mı? Evet, tam bir i-Pad bağımlısıyım!
Amerikalı moda tasarımcısı DIANE VON FURSTENBERG

* Dikkat çekmenin sırrı nedir? Özgün olmak.

* En çok para harcadığınız şey nedir? Kitaplar ve sanat. Her zaman değil ama harcadığım zaman kesinlikle değiyor.

* Bize bir stil tavsiyesinde bulunacak olsaydınız... Her şeyin içine siyah bir korse giyin.

* Klasiklere mi yoksa trendlere mi daha yakınsınızdır? Klasik parçaları trend aksesuarlarla tamamlamak ve tam tersi... Kıyafetleri karıştırmak stil sahibi olmanın sırrıdır.

* Stil konusunda idolünüz kim? Marliene Dietrich. O çok seksi ve baştan çıkarıcı. O kıyafetleri giyerdi, kıyafetler onu değil.

*  Bu aralar en sevdiğiniz trend? Skinny jean’ler! Onlarla yaşıyorum.


Fransız moda tasarımcısı CATHERINE MALANDRINO


* Nasıl bir mücevherle ödüllendirilmek isterdiniz?
Gücü ifade eden kelepçe bir bileklik. Malandrino kelepçe bilekliklerimi Hermes gümüş zincirlerle kombinlemeyi seviyorum.

* Seyahat ederken nasıl şık görünüyorsunuz? Rahat olduğum parçalarla. Örgü kıyafetler hem şık görünür hem de rahattır.

* Ne yemekten vazgeçemezsiniz? Akşam üstü atıştırması için ideal ebattalarda olan Jean-Charles Rochoux’nun çikolatalarından vazgeçemem.

* Gezdiğiniz ülkelerden ne alırsınız? Yöresel butiklerden hatıra tişörtleri alır, sonra onları zevkime göre süslerim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder